Zákaznícka linka: +421 905 904 533

platobny terminal v kaviarni

Váhate, či si do prevádzky zaviesť platobný terminál? Prečo sa nebáť poplatkov z transakcií?

Poplatky za platobné terminály môžu byť veľkým strašiakom nielen pre malé, ale aj väčšie prevádzky. Každá platba kartou so sebou nesie totiž poplatok za transakciu, a tak je úplne pochopiteľné, že podnikatelia nechcú zo svojich tržieb platiť ďalšie poplatky. Prečo sa to teda stále oplatí a čoraz viac prevádzok akceptuje platby kartou alebo mobilom?

platobny terminal v kaviarni

V článku nájdete:

1. Prečo zákazníci míňajú pri platbe kartou viac a prečo sa nebáť poplatkov?

2. Ako získať viac zákazníkov vďaka akceptovaniu platobných kariet?

3. Ako vám POS terminál ušetrí čas?

 

Prečo zákazníci míňajú pri platbe kartou viac a prečo sa nebáť poplatkov za platobný terminál?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť rýchly rozvoj a digitalizáciu platieb. Zákazník tak už má okrem hotovosti ďalšie možností platieb – kartou, mobilom či hodinkami s Google Pay a Apple Pay aplikáciou, platbou prostredníctvom webového linku či dokonca vďaka QR kódu. Rast možností a rýchlo rastúci trend tak spôsobuje, že čoraz viac ľudí jednoducho v peňaženke hotovosť nenosí a keď tak, úplne minimálne. Bankomaty sú na ústupe, už ich nevidno na každom rohu a poplatky za výbery sú čoraz vyššie. 

Ďalším významným faktorom v prospech platby kartou je však psychologický efekt. Pri platbe v hotovosti držíme peniaze fyzicky v rukách a citeľne vnímame, že nám z peňaženky ubúdajú. Na druhej strane, pri platbe kartou alebo telefónom je takáto transakcia oveľa abstraktnejšia. Zákazník ju nevníma tak intenzívne, pretože má pocit, že nemíňa naozajstné peniaze, a tak je ochotný utratiť viac – tým pádom ho to až tak v daný moment „nebolí“.

Potvrdzuje to napríklad aj výskum, podľa ktorého ľudia pri použití kreditných kariet míňajú o 12 % až 18 % viac peňazí ako pri platbe hotovosťou. Dôkazom sú aj rôzne ďalšie štúdie, ktoré opisujú, ako návštevníci reštaurácií dávajú v priemere o 4,3 % vyššie prepitné len z toho dôvodu, že na podnose s účtom zbadajú logo kreditnej karty. Spoločnosť McDonald’s dokonca uviedla, že pri použití kreditných kariet dosahuje priemerná hodnota objednávky 7 USD, kým pri platbe hotovosťou to je iba 4,50 USD.

 

Ako to vyzerá v praxi?

Ak máte priemerné tržby 1000 €, podľa týchto štúdií vám vďaka akceptovaniu platobných kariet narastú tržby minimálne o 12%, čo robí v tomto prípade 120€ navyše. Ak by aj všetky boli platené kartou a poplatok za transakciu by bol 0,99%, mesačne by ste za poplatky zaplatili spolu iba 11,09€ a váš zisk by tak narástol až o 108,91€ mesačne – a to už nie je vôbec málo.  

Štúdie jasne naznačujú, že možnosť platby kartou má vplyv na zákaznícke správanie. Aj keď s využívaním POS terminálu prichádzajú určité poplatky, dlhodobé výhody zavedenia platobného terminálu jednoznačne prevyšujú tieto náklady. Akceptovanie kreditných kariet ako platobnej metódy vám totiž ako podnikateľovi prinesie vyššie zisky a väčšiu konkurencieschopnosť na trhu, aj napriek tomu, že ide o menšiu či lokálnu prevádzku s pravidelnými hosťami.

 

Ako získať viac zákazníkov vďaka akceptovaniu platobných kariet?

 

zakaznici v kaviarni

 

Určite ste sa už aspoň raz ocitli v situácii, keď ste mali záujem o nákup v obchode, na trhu alebo v stánku, no platba kartou nebola možná. Vy ste pri sebe zrovna nemali žiadnu hotovosť, čo vás nútilo buď sa vybrať k najbližšiemu bankomatu, alebo sa obrátiť na konkurenciu, ktorá platbu kartou akceptovala. Takýmto spôsobom predajca stratil potenciálneho zákazníka len preto, že ponúkal obmedzené možnosti platby. Podobným situáciám sa dá vďaka využívaniu POS terminálu účinne predísť.

Akceptovanie platieb kartou vám tiež pomôže prilákať potenciálnych zákazníkov. Pre mnohých z nich je platba kartou znakom dôveryhodnosti, kvality služieb a modernosti predajcu. V skutočnosti až 78 % zákazníkov preferuje platbu kartou oproti platbe v hotovosti. Ak teda využívate POS terminál, vaši zákazníci sa môžu spoľahnúť na rýchly, bezproblémový a pohodlný nákup.

 

Ako vám POS terminál ušetrí čas?

O tom, čo je POS terminál, kedy ho uprednostniť a ako si vybrať ten správny, sme písali už v tomto blogovom článku. Aké výhody však prináša jeho využívanie?

Jednou z hlavných výhod používania POS terminálu je časová úspora, ktorú prináša na viacerých úrovniach. Uľahčuje sledovanie a analýzu všetkých transakcií, máte neustály prístup k informáciám v digitálnej podobe, ide zväčša o rýchle a bezdotykové transakcie, eliminujete chybovosť pri prepočítavaní hotovosti či riziko straty.

Pri prepojení platobného terminálu s eKasou dokonca terminál automatizuje proces zadávania sumy. Ušetríte tak čas, ktorý by ste inak strávili jej manuálnym zadávaním do registračnej pokladnice.

Okrem šetrenia času a efektivity so sebou využívanie POS terminálu prináša aj ďalšiu skvelú výhodu a tou je flexibilita. Jeho prenosný dizajn vám umožňuje používať ho prakticky kdekoľvek – či už vo vašom obchode, na trhoch, alebo na podujatiach mimo vášho bežného prostredia. Táto flexibilita vám otvára nové možnosti pre rozširovanie vášho podnikania a zlepšenie zákazníckeho servisu.

 

Podnikajte bez starostí s Papaya POS 

Potrebujete poradiť pri hľadaní eKasy či terminálu? V Papaya POS máme dlhoročné skúsenosti s poskytovaním spoľahlivých platobných riešení pre malé, stredné aj veľké podniky. Medzi našich spokojných klientov patrí napríklad Foxford, iZlato, Regal burger, La Donuteria, Hotel Sliezsky Dom či Národný futbalový štadión. Prezrite si našu ponuku eKás či terminálov. Otázky vám ochotne zodpovieme na čísle +421 905 904 533, alebo sa nám napíšte e-mail na info@papayapos.sk. Ak preferujete osobný kontakt, nájdete nás po celom Slovensku. Stačí osloviť niektorého z našich obchodných zástupcov.

...

Čítať viac

Vklad a výber v eKase: Čo priniesla novela zákona?

Vklady a výbery v pokladnici nie sú žiadna novinka. Vyplývali z pôvodného zákona, podľa ktorého ich bolo nutné zaevidovať ihneď po príchode do práce. Viete, čo priniesla najnovšia novela o registračnej pokladnici a aké povinnosti z nej vychádzajú? 

V článku nájdete:
1. Hotovosť sa neeviduje len v zariadení
2. Vždy majte vyhradené peniaze
3. Kedy je potrebné vykonať výber?
4. Čo s platbami kartou?
5. Najčastejšie otázky
○ Je podnikateľ povinný každý deň v pokladnici eKasa klient vykonávať vklad?
○ Má podnikateľ povinnosť robiť výber hotovosti v pokladnici?
○ Je podnikateľ povinný robiť výber v prípade prijatých tržieb prostredníctvom poukážky?
○ Vzťahuje sa novela aj na podnikateľa, ktorý vlastní VRP 2?
○ Aká vysoká pokuta vám hrozí pri porušení zákona? 

...

Čítať viac

Čo je POS terminál a ako si vybrať ten správny?   

Ak si chcete udržať konkurenčnú výhodu, mali by ste prijímať platby kartou a tým prilákať aj množstvo potencionálnych zákazníkov. Preto kráčajte s dobou a uprednostnite zariadenie, ktoré vie nahradiť aj registračnú pokladnicu. Prečítajte si čo je to POS terminál, aké výhody prináša a kedy ho uprednostniť.   

V článku nájdete:
1. Čo je POS terminál
2. Aké výhody prináša POS terminál 
3. Kedy uprednostniť  POS terminál
4. Ako si vybrať správny terminál 

Continue Reading

...

Čítať viac

Čo všetko musí obsahovať pokladničný doklad?

Krabicu od topánok plnú „bločkov” mal asi každý jeden z nás. Všimli ste si ale niekedy, čo všetko takýto pokladničný doklad obsahuje? Ak podnikáte, mali by ste vedieť, čo musí byť jeho súčasťou. Prečítajte si náš článok a budete to mať v malíčku! 

V článku nájdete:
1. Čo je pokladničný doklad a aké typy poznáme
2. Kto má povinnosť vyhotoviť pokladničný doklad  
3. Povinné náležitosti pokladničného dokladu  
4. Vzorový pokladničný doklad – áno či nie? 
5. Čo môže obsahovať pokladničný doklad z eKasy 
6. Vyobrazenie pokladničného dokladu z eKasy 
7. Príjmový a výdavkový pokladničný doklad 
8. Najčastejšie otázky:  
○ Kedy treba vystaviť namiesto pokladničného dokladu paragón?
○ Čo znamená oprava a storno pokladničného dokladu?
○ V akých prípadoch je povinnosť vyhotoviť neplatný doklad?
○ Musí byť zobrazený pokladničný doklad aj pri ambulantnom predaji?
○ Aká vysoká pokuta hrozí za nepredloženie pokladničného dokladu?
9. Zapamätajte si

Continue Reading

...

Čítať viac

Ako zostaviť podnikateľský plán pre reštauráciu či inú gastro prevádzku? Krok po kroku

Uvažujete nad otvorením vlastnej reštaurácie, baru, kaviarne, pekárne či inej gastro prevádzky? Alebo už podnikáte, no potrebujete biznis trochu nakopnúť? Základom je dobrý plán. Poďte spolu s nami zistiť, kedy je podnikateľský plán potrebný, aké tipy poznáme, aj ako ho zostaviť krok po kroku. 

V článku nájdete:
1. Čo je podnikateľský plán a aké typy poznáme
○ Tradičný podnikateľský plán
○ Startupový lean canvas podnikateľský plán
2 Najčastejšie otázky
○ Prečo má zmysel zhotovovať podnikateľský plán pre reštauráciu či inú gastro prevádzku?  
○ Kedy potrebujem podnikateľský plán? 
○ Kedy potrebujem tradičný podnikateľský plán a kedy mi stačí startupový? 
3. Zapamätajte si

...

Čítať viac

Skratky pri platobných riešeniach: Čo je to ORP, VRP alebo POS?

Začínate podnikať a zostali ste zmätení z množstva skratiek, ktoré so zriadením vašej pokladne alebo terminálu súvisia? Aby ste nemuseli lúštiť množstvo rôznych fór, článkov či zložitú legislatívu finančnej správy, v Papaya POS sme pre vás pripravili stručné a jasné vysvetlenie všetkých pojmov. Urobte si v nich poriadok. 

V článku nájdete:
1. Čo je ERP
2. Čo je eKasa
3. Čo je ORP 
4. Čo je VRP 
5. Čo je platobná brána 
6. Čo je POS terminál
7. Najčastejšie otázky
○ Kto je povinný používať na evidenciu tržieb ORP alebo VRP? 
○ Komu nevzniká povinnosť používania ORP alebo VRP?
○ Ako zistím, či potrebujem ORP alebo VRP? 
○ Ako postupovať pri zriaďovaní ORP? 
○ Ako postupovať pri zriaďovaní VRP? 
○ Dá sa stará ERP kasa prerobiť na novú ORP?
8. Zapamätajte si

...

Čítať viac

Keď pokladňa zadarmo nie je vôbec zadarmo.

od 1.7.2022 bude v platnosti nová zmena legislatívy, pri ktorej je nutné využívať funkcionalitu zaokrúhľovania 1 a 2 centových mincí pri predaji tovaru, hlavne teda, pokiaľ máte predajné položky končiace inak ako celou sumou alebo 5 centami. 

Táto zmena sa týka v zásade všetkých prevádzok, ktoré ORP pokladne využívajú, avšak rôzny výrobcovia pokladní sa k tejto zmene postavili “po svojom”. A tak zákazníci zisťujú, že kúpou pokladne bez ďalších mesačných poplatkov sa platenie nekončí – za servisy, update, zákaznícku linku – za všetko sa platí. Len to niekto zabudol spomenúť…

Prečo o tom píšeme?

Často sa stretávame s otázkou, prečo by mal klient platiť za svoje pokladničné riešenie, že predsa sú na trhu aj riešenia, ktoré nemajú mesačný poplatok. Predsa ste si pokladňu kúpili za veľa peňazí a nechcete už platiť nič navyše a iné riešenia vám to umožnia – teda, skutočne to máte zadarmo?

U nás za aktualizáciu neplatíte – prečo je to tak?

V našom prípade vždy dodržíme to, čo deklarujeme a na čom sa dohodneme – v mesačnom balíčku (už od 12€ mesačne), nie je nutné vykonávať žiadne “povinné” servisné prehliadky, žiadne spoplatnené softvérové update, v cene je podpora priamo od nás ako výrobcu pokladne, kde sa viete dovolať (teda problém rieši priamo osoba, ktorá vie váš problém vyriešiť) a tiež vám sprístupníme vždy nové funkcionality, ktoré naši programátori spravili pre gastro, ale aj retailových klientov.

Postup aktualizácie v skratke:

  1. Zavoláte na zákaznicku linku 0905904533 alebo vás budú kontaktovať kolegovia
  2. Kolegovia vám nahrajú novú verziu aplikácie Papaya POS (zhruba 10 minút práce)
  3. Pokladňu môžete používať a budete mať aktívnu funkciu zaokrúhľovania.

AKTUALIZÁCIE VYKONÁVAME PRE VŠETKÝCH KLIENTOV A TÝM SA MÔŽE STAŤ, ŽE KOLEGOVIA NEBUDÚ MOŽNO VEDIEŤ REAGOVAŤ HNEĎ A DOHODNÚ SI S VAMI INÝ DÁTUM A ČAS – ďakujeme za pochopenie:)

...

Čítať viac
pokladničný systém a POS terminál za výhodné ceny

Takto sa to nerobí – problémy s O2 eKasou

Posledné týždne sú pre klientov O2 eKasa hektické, pretože ich dodávateľ vypol eKasu a žili pár dní v neistote a museli vypisovať paragóny. Na druhej strane ich oslovovala noname firma Kasaone, ktorá sa snaží pretlačiť na trh s pofidérnym riešením, ktoré navyše nemá certifikované na Finančnej správe.

Aby toho nebolo málo, O2 oznámilo klientom, že pre nich našlo riešenie v podobe prechodu na FiskalPro.Takto sa to naozaj nerobí…klienti O2 eKasa, mrzí nás, ako sa ku vám správajú vaši dodávatelia. Myslíme si, že by klient mal byť na prvom mieste, mať spoľahlivé riešenie, výborný support k nemu a niekoho, kto mu kedykoľvek pomôže v dobrom aj vzlom, lebo o tom je partnerstvo.

My v Papaya POS to máme v našej firemnej DNA – preto sme sa rozhodli, že vám pomôžeme. Pre každého klienta O2 eKasa máme pripravené naše vlastné eKasa riešenia so zľavou až do 30%.

V prípade záujmu píšte na obchod@papayapos.sk

...

Čítať viac
e-kasa logo

Posun prechodu na eKasu na DECEMBER

Vážení partneri,  

V prechode na eKasu došlo na včerajšom hlasovaní NR SR k definitívnemu posunu až na 1.1.2020. Prečítajte si, čo to pre Vás znamená:

1) Podmienky odkladu prechodu na eKasu na 1.1.2020
2) Výhody legislatívnej úpravy
3) Ďalší postup

1) Posun prechodu na eKasu na 1.1.2020

Včera, tj. 19.6. hlasoval parlament Slovenskej republiky o možnosti odkladu prechodu na eKasu. Dialo sa tak na návrh vlády SR, o ktorom sme Vás informovali minulý týždeň. Novelizácia zákona, ktorá nakoniec bola schválená, prináša ešte výrazne miernejšie podmienky, ako pôvodný vládny návrh. Podnikatelia, ktorí v súčasnosti využívajú ERP (teda všetci naši klienti), ich budú môcť bez penalizácie používať až do 31.12.2019, pričom odpadá pôvodne avizovaná podmienka záväznej objednávky už certifikovaného riešenia eKasa do 30.6. 2019. Podmienka, ktorá napak ostáva zachovaná, je nutnosť požiadať Finančnú správu o kód ORP.

POZOR! Povinnosť požiadať Finančnú správu o kód ORP do 30.6. 2019 ostáva!

Podmienkou možnosti odložiť prechod na eKasu až do 1.1.2020 je nutnosť požiadať Finančnú správu o tzv. kód ORP pre každú registračnú pokladnicu, ktorá bude i naďalej používaná “po starom”. Urobiť tak musíte do 30.6.2019 – máte na to teda už len 10 kalendárnych dní. 

NEZANEDBAJTE TÚTO POVINNOSŤ A VYHNITE SA POKUTÁM!

Ako požiadať o kód ORP sme uviedli v jednom z našich predchádzajúcich newsletterov. Ak ste tak ešte neurobili, splňte si túto povinnosť čo najskôr, určite však do konca tohto mesiaca. Ak tak neurobíte a i po 30.6. budete naďalej používať vašu súčasnú ERP, Finančná správa Vás bude môcť pokutovať. Jej predstavitelia už avizovali, že sa chystajú na kontroly k podnikateľom s registrovanou ERP, u ktorých po 30.6. nebudú evidovať pridelený ORP kód.

2) Výhody legislatívnej úpravy

Schválený posun prechodu na eKasu prináša výhody našim klientom i nám. 

Posun termínu prechodu na eKasu a zároveň nezavedenie povinnosti disponovať záväznou objednávkou už certifikovaného eKasa riešenie do 30.6.2019 znamená, že naši klienti majú priestor počkať na certifikáciu ďalších riešení – či už od výrobcov ich fiskálnej tlačiarne alebo od Papaya POS – a vybrať si to, ktoré pre nich bude po cenovej i vecnej stránke najvhodnejšie. 

My zasa získavame priestor na otestovanie viacerých eKasa riešení a vyladenie ich funkcionality v spolupráci s pokladničným systémom Papaya POS, aby sme našim klientom mohli umožniť čo najhladší prechod na nový spôsob evidencie tržieb. 

3) Ďalší postup

Keďže s posunom termínu prechodu na eKasu odpadá časový faktor nutnosti rýchleho objednania a inštalácie aktualizácií pokladničných systémov, nebudeme Vás už v týchto dňoch oslovovať so záväznými objednávkami. Individuálne komunikovať budeme naďalej iba s klientami, ktorí už vyjadrili záujem prejsť na eKasu čo najrýclejšie. Ak i vy máte záujem o rýchle riešenie, no zatiaľ sme Vás neoslovili, prosím, kontaktujte nás prostredníctvom emailovej adresy ekasa@papayapos.skalebo na našej zákazníckej linke 0905 904 533.

Ďalšia komunikácia z našej strany (individuálna i formou newsletteru) sa bude odvíjať najmä od toho, aké ďalšie eKasa riešenia získajú certifikáciu. Individuálne budeme klientov kontaktovať predovšetkým vtedy, keď budú k dispozícii riešenia, ktoré sa z nášho pohľadu budú javiť ako najvýhodnejšie pre ich konkrétnu prevádzku. 

...

Čítať viac