Podpora: +421 905 904 533

pokladničný systém a POS terminál za výhodné ceny

Takto sa to nerobí – problémy s O2 eKasou

Posledné týždne sú pre klientov O2 eKasa hektické, pretože ich dodávateľ vypol eKasu a žili pár dní v neistote a museli vypisovať paragóny. Na druhej strane ich oslovovala noname firma Kasaone, ktorá sa snaží pretlačiť na trh s pofidérnym riešením, ktoré navyše nemá certifikované na Finančnej správe.

Aby toho nebolo málo, O2 oznámilo klientom, že pre nich našlo riešenie v podobe prechodu na FiskalPro.Takto sa to naozaj nerobí…klienti O2 eKasa, mrzí nás, ako sa ku vám správajú vaši dodávatelia. Myslíme si, že by klient mal byť na prvom mieste, mať spoľahlivé riešenie, výborný support k nemu a niekoho, kto mu kedykoľvek pomôže v dobrom aj vzlom, lebo o tom je partnerstvo.

My v Papaya POS to máme v našej firemnej DNA – preto sme sa rozhodli, že vám pomôžeme. Pre každého klienta O2 eKasa máme pripravené naše vlastné eKasa riešenia so zľavou až do 30%.

V prípade záujmu píšte na obchod@papayapos.sk

...

Čítať viac
e-kasa logo

Posun prechodu na eKasu na DECEMBER

Vážení partneri,  

V prechode na eKasu došlo na včerajšom hlasovaní NR SR k definitívnemu posunu až na 1.1.2020. Prečítajte si, čo to pre Vás znamená:

1) Podmienky odkladu prechodu na eKasu na 1.1.2020
2) Výhody legislatívnej úpravy
3) Ďalší postup

1) Posun prechodu na eKasu na 1.1.2020

Včera, tj. 19.6. hlasoval parlament Slovenskej republiky o možnosti odkladu prechodu na eKasu. Dialo sa tak na návrh vlády SR, o ktorom sme Vás informovali minulý týždeň. Novelizácia zákona, ktorá nakoniec bola schválená, prináša ešte výrazne miernejšie podmienky, ako pôvodný vládny návrh. Podnikatelia, ktorí v súčasnosti využívajú ERP (teda všetci naši klienti), ich budú môcť bez penalizácie používať až do 31.12.2019, pričom odpadá pôvodne avizovaná podmienka záväznej objednávky už certifikovaného riešenia eKasa do 30.6. 2019. Podmienka, ktorá napak ostáva zachovaná, je nutnosť požiadať Finančnú správu o kód ORP.

POZOR! Povinnosť požiadať Finančnú správu o kód ORP do 30.6. 2019 ostáva!

Podmienkou možnosti odložiť prechod na eKasu až do 1.1.2020 je nutnosť požiadať Finančnú správu o tzv. kód ORP pre každú registračnú pokladnicu, ktorá bude i naďalej používaná “po starom”. Urobiť tak musíte do 30.6.2019 – máte na to teda už len 10 kalendárnych dní. 

NEZANEDBAJTE TÚTO POVINNOSŤ A VYHNITE SA POKUTÁM!

Ako požiadať o kód ORP sme uviedli v jednom z našich predchádzajúcich newsletterov. Ak ste tak ešte neurobili, splňte si túto povinnosť čo najskôr, určite však do konca tohto mesiaca. Ak tak neurobíte a i po 30.6. budete naďalej používať vašu súčasnú ERP, Finančná správa Vás bude môcť pokutovať. Jej predstavitelia už avizovali, že sa chystajú na kontroly k podnikateľom s registrovanou ERP, u ktorých po 30.6. nebudú evidovať pridelený ORP kód.

2) Výhody legislatívnej úpravy

Schválený posun prechodu na eKasu prináša výhody našim klientom i nám. 

Posun termínu prechodu na eKasu a zároveň nezavedenie povinnosti disponovať záväznou objednávkou už certifikovaného eKasa riešenie do 30.6.2019 znamená, že naši klienti majú priestor počkať na certifikáciu ďalších riešení – či už od výrobcov ich fiskálnej tlačiarne alebo od Papaya POS – a vybrať si to, ktoré pre nich bude po cenovej i vecnej stránke najvhodnejšie. 

My zasa získavame priestor na otestovanie viacerých eKasa riešení a vyladenie ich funkcionality v spolupráci s pokladničným systémom Papaya POS, aby sme našim klientom mohli umožniť čo najhladší prechod na nový spôsob evidencie tržieb. 

3) Ďalší postup

Keďže s posunom termínu prechodu na eKasu odpadá časový faktor nutnosti rýchleho objednania a inštalácie aktualizácií pokladničných systémov, nebudeme Vás už v týchto dňoch oslovovať so záväznými objednávkami. Individuálne komunikovať budeme naďalej iba s klientami, ktorí už vyjadrili záujem prejsť na eKasu čo najrýclejšie. Ak i vy máte záujem o rýchle riešenie, no zatiaľ sme Vás neoslovili, prosím, kontaktujte nás prostredníctvom emailovej adresy ekasa@papayapos.skalebo na našej zákazníckej linke 0905 904 533.

Ďalšia komunikácia z našej strany (individuálna i formou newsletteru) sa bude odvíjať najmä od toho, aké ďalšie eKasa riešenia získajú certifikáciu. Individuálne budeme klientov kontaktovať predovšetkým vtedy, keď budú k dispozícii riešenia, ktoré sa z nášho pohľadu budú javiť ako najvýhodnejšie pre ich konkrétnu prevádzku. 

...

Čítať viac
e-kasa logo

Vyhlásenie Finančnej správy eKasa

V tomto článku sa dozviete:
1. Čo musíte splniť, aby ste neboli pokutovaný
2. Aké stanovisko má finančná správa ku ekasa
3. Aké sankcie vám môže udeliť FS pri kontrole

BRATISLAVA, 12.06.2019: Termín spustenia eKasy 1.júl sa nezadržateľne blíži. K dnešnému dňu eviduje finančná správa takmer 185 000 pokladníc aktívnych v systéme eKasa. Je to 77%  zo všetkých dnes používaných pokladníc (240 000). Všetkým, ktorí si splnili svoju povinnosť a požiadali o pridelenie kódu a objednali si pokladničné riešenie, ale aj napriek tomu nemajú eKasu, vyjde finančná správa a ministerstvo financií v ústrety tým, že nebudú pokutovaní. Termín spustenia úplnej prevádzky systému eKasa však zostáva zachovaný a je ním 1.júl 2019. 

Vedenie ministerstva a finančnej správy prišlo s návrhom ako ochrániť podnikateľov pred tým, aby doplatili  na nepripravenosť výrobcov pokladničných riešení, ktorí nie sú schopní pokryť všetky objednávky na dodanie pokladnícFinančná správa preto v spolupráci s ministerstvom prijala opatrenie, ktoré je v prospech podnikateľov. 

„Podnikatelia, ktorí splnia tri základné podmienky, sa nemusia báť v prechodnom období pokutovania, ak nebudú evidovať tržby v systéme eKasa. Ale to iba za predpokladu, že požiadajú o kód eKasa do 30. júna a stiahnu si inicializačný balíček, preukážu sa záväznou nevybavenou objednávkou na certifikovanú eKasu od výrobcu a evidujú tržby v pôvodnej kase,“ vysvetlil podrobnosti o navrhovanom riešení minister financií Ladislav Kamenický. 

Finančná správa spravila všetko pre to, aby sa podnikatelia na systém eKasa mohli pripojiť. Nemá však žiadny dosah na nepripravenosť niektorých výrobcov a ich technické a ľudské kapacity. Keďže v žiadnom prípade nechce, aby situácia postihla samotných podnikateľov, ktorí za výrobcov pokladníc nenesú žiadnu vinu, rozhodla sa pre zásadný krok. 

 „Vidíme, že podnikatelia mali snahu splniť si svoje zákonné povinnosti, čoho dôkazom je vysoký počet podaných žiadostí o kód eKasa. Chceme im poskytnúť riešenie, pri ktorom nedoplatia na nepripravenosť výrobcov. Pozorne totiž sledujeme vývoj na trhu a aj my vnímame odkazy, že niektorí výrobcovia nie sú schopní dodať požadované množstvo eKás,“ informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.   

Vedenie ministerstva a finančnej správy sa tiež zhodlo, že táto situácia jasne odkryla záujmy niektorých výrobcov pokladničných riešení. Mnohí z nich si totiž prípravu pokladničného riešenia nechali na poslednú chvíľu a poniektorí sa k daňovým subjektom nesprávali transparentne a zavádzali ich. Finančná správa eviduje aj oneskorenie dodávok u softvérových domov, ktorým výrobcovia nedodali podklady v dostatočnom predstihu, prípadne čakali na výrobcov, ktorí nemajú certifikát. 

„Keďže nám na našich klientoch záleží a v žiadnom prípade nechceme ohroziť ich podnikanie,  vychádzame v ústrety požiadavkám, aby si aj naďalej mohli plniť svoje povinnosti vyplývajúce zo zákona,“ povedala prezidentka finančnej správy Wittenbergerová. 

Pri navrhnutom riešení sa novelou zákona upraví iba oblasť kontroly, termín sa nemení. Pri kontrolách nebude finančná správa do 30.septembra pokutovať podnikateľov, ktorí splnia uvedené podmienky (požiadajú o kód eKasa do 30. júna a stiahnu si inicializačný balíček, preukážu sa záväznou objednávkou na certifikovanú eKasu od výrobcu a evidujú tržbu v pôvodnej kase). Zároveň však platí, že okamžite po dodaní cerfitikovaného riešenia musia prejsť na systém eKasa.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 133 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

...

Čítať viac
Jednoduchý a efektívny VRP E-POS

ORP, VRP a Papaya POS

V tomto newslettri sa dozviete:
1. kedy sa oplatí spraviť úpravu vašej pokladne na ekasu
2. kedy sa oplatí kúpiť si novú PLU pokladňu
3. či sa vám oplatí prejsť na VRP
4. aké sú výhody ktorého z týchto riešení

...

Čítať viac
e-kasa newsletter 3

eKasa newsletter č.3

Vážení partneri, po dlhšej odmlke by sme sa s Vami opäť radi podelili o aktuálne informácie súvisiace s príchodom eKasa: 
V tomto newslettri sa dočítate:
1. Kód ORP: o čo ide, kedy a ako si ho vyžiadať
2. Informácie ohľadom aktualizácie na eKasu

...

Čítať viac
e-kasa newsletter 2

eKasa newsletter č.2

V tomto newslettri sa dočítate:
1. Čo je nové v rámci ekasa?
2. Aké sú možnosti prechodu na eKasa?
3. Ako bude prebiehať prechod na eKasa?
4. Naše odporúčania k eKasa.

...

Čítať viac
e-kasa newsletter 1

eKasa newsletter č.1

V tomto newslettri sa dočítate:
1. Čo je ekasa
2. Aké výhody vám vyplývajú z eKasa
3. Dôležité dátumy eKasa
4. Naše odporúčania ku eKase

...

Čítať viac
0