Zákaznícka linka: +421 940 410 410

Publikované 28. mája 2019

V tomto newslettri sa dozviete:
1. kedy sa oplatí spraviť úpravu vašej pokladne na ekasu
2. kedy sa oplatí kúpiť si novú PLU pokladňu
3. či sa vám oplatí prejsť na VRP
4. aké sú výhody ktorého z týchto riešení

Papaya POS e-pos ku virtuálnej pokladni. Možnosť kúpiť nižšie v článku.

Vážený partneri,

mnoho z vás sa na nás obrátilo s otázkou ohľadom eKasa úpravy aj ostatných pokladní, ktoré máte k dispozícii na podnikanie. Najčastejšie sa jedná o “tlačítkové” zariadenia využívajúce PLU kódy, ktoré používate veľmi málo alebo len za účelom úhrady faktúr pre odberateľov.

Aj týchto pokladní sa týka prechod na eKasu. Je preto nutné sa rozhodnúť, čo s takým zariadením: Upgradeovať na eKasu? Kúpiť novú pokladňu? Prejsť na tzv. virtuálnu pokladňu (VRP)?.

ORP (online registračná pokladňa) nahrádza dnešné ERP (elektronické registračné pokladne). Rozdiel je hlavne v tom, že ORP bude musieť byť napojená stabilne na internet a odosielať dáta o vašich tržbách online aj na portál Finančnej správy.
VRP (virtuálna pokladňa) je jednoduchá mobilná a webová aplikácia poskytovaná Finančnou správou bezplatne. Podnikateľom umožňuje vydávať pokladničné doklady a tlačiť ich na akejkoľvek kompatibilnej tlačiarni. Aplikácia sa dá používať na počítači alebo mobilnom zariadení (Android i iOS), funguje však len v prípade pripojenia k internetu.

S vašou aktuálnou registračnou pokladňou máte niekoľko možností, ako ju pripraviť na eKasu. Kedy sa vám oplatí ktoré riešenie?

1) Potrebujem ORP alebo VRP?

Registračnú pokladňu (tj. nejakú formu ORP) odporúčame v prípadoch, keď:

  • Potrebujete predávať na rôznych miestach a nedokážete vždy garantovať internetové pripojenie. ORP môže fungovať do 48h bez internetu s tým, že doklady budú odoslané na portál Finančnej správy eKasa dodatočne. VRP však bez internetového pripojenia nefunguje vôbec. (Ak však využijete našu VRP ponuku nižšie, ktorá umožňuje pre VRP využívať mobilné dáta, s týmto problémom sa takmer nestretnete).
  • Pri predaji potrebujete účty vystavovať relatívne rýchlo – tj. čelíte zákazníkom stojacim v rade. VRP sa na takéto účely nehodí, pretože vytvoriť v nej účet je v porovnaní s registračnou pokladnicou pomerne zdĺhavé.

Na občasný predaj, kde nejde o rýchle vystavovanie účtov, vám miesto klasickej registračnej pokladne VRP postačí.

2) OK, rozumiem a potrebujem ORP. Ako postupovať?

Tu vaše možnosti závisia od toho, akou registračnou pokladnicou disponujete:

Kedy upgradeovať: Úprava pokladne je správnym riešením v prípade, že ste s funkcionalitou vašej registračnej pokladnice spokojní, stav pokladne je vyhovujúci (tj. nejaví známky poškodenia) a jej výrobca sa rozhodol upgrade na eKasu umožniť. To zistíte tak, že sa obrátite na servisné stredisko, kde ste registračnú pokladnicu zakúpili, a opýtate sa priamo tam. Úprava na eKasu (ak je možná) obvykle stojí do 220,00€ bez DPH aj s prácou.

Kedy kúpiť novú: Nutnosti zakúpiť novú pokladňu sa nevyhnete v prípade, že vaša aktuálnu pokladňu nie je možné aktualizovať na eKasu (výrobca to neumožňuje), je v zlom technickom stave, alebo ste dospeli k názoru, že potrebujete iné / lepšie riešenie. Novú registračnú pokladnicu fungujúcu na princípe PLU kódov vám isto rado poskytne servisné stredisko, kde ste kupovali vaše pôvodné zariadenie, môžete sa však obrátiť i na nás. Pri nákupe novej registračnej pokladne je potrebné počítať s cenou od 345€ bez DPH.     

Kedy prejsť na Papayu: ak ste si už zvykli na ná pokladničný systém Papaya POS a vyhovoval by vám i tam, kde aktuálne používate malú registračnú pokladnicu (napr. v stánku, v ďalšej reštaurácii či butoku), jedným z možných riešení je prejsť na Papayu i tu. S naším novým kompaktným HW balíčkom k eKase (tablet + tlačiareň účtov) sa cena začína uť na 250,00€ bez DPH.

3) Zrejme mi do budúcna stačí bezplatná VRP. Čo v tomto prípade?

Ak vašu malú pokladňu využívate len na úhradu faktúr alebo občasnú úhradu dokladov u vás na prevádzke, na trhoch či výnimočných akciách, ideálnym riešením pre vás môže byť i virtuálna pokladňa (VRP).

VRP môžete používať i na Vašom počítači s bežnou kancelárskou tlačiarňou, či na svojom telefóne, ku ktorému si dokúpite kompatibilnú mobilnú tlačiareň. Ak však hľadáte šikovné malé zariadenie s integrovanou tlačiarňou a možnosťou vloženia dátovej SIM karty pre zaistenie nepretržitého pripojenia na internet, máme pre Vás výhodnú ponuku:

VRP zariadenie od Papaya POS:

– 5,5’’ dotykový displej pre ľahké ovládanie aplikácie VRP
– integrovaná tlačiareň pre tlač pokladničných dokladov
– neustále internetové pripojenie cez WiFi alebo dátovú SIM kartu
– vlastná batéria – možnosť mobilného predaja bez závislosti na el. prúde.

[products limit=“1″ columns=“1″ orderby=“date“ order=“DESC“ ids=“286″]

Stále si nie ste istí, čo sa vám viac oplatí? Zavolajte nám na našu zákaznícku linku a radi vám poradíme na základe potrieb vašej prevádzky.

POZOR: Z dôvodu častých otázok ohľadom eKasa a zvýšených dopytov na náš systém sme predĺžili tel. podporu Papaya POS 8:00 – 20:00. V prípade, že budú naši technici zaneprázdnení, zavolajú vám naspäť na vaše tel. číslo.