Zákaznícka linka: +421 940 410 410

Predaj

Tlačiarne & co.

Pre výdaj účtu je nutná fiskálna tlačiareň, možno sa Vám však bude hodiť i scanner, váhy, či platobný terminál. O zariadeniach, s ktorými Papaya funguje na jednotku, sa viac dozviete tu.

Mobilný čašník

Túžite zrýchliť obsluhu ešte viac? Umožnite čašníkom zadať objednávku priamo pri stole hostí bez nutnosti odbiehať k pokladni. Stačí Papayu pridať na ich smartfóny či tablety.

Bonovanie

Pridaním položky na účet okamžite odosielate objednávku do kuchyne či na bar, kde sa vytlačí v podobe bonu. Čašník potom už len roznesie pripravené jedlá a nápoje medzi hostí.

Voľba režimu predaja

Ak vlastníte bar či stánok s rýchlym občerstvením, zákazníkov efektívne obslúžite cez “pultový predaj”. Kaviarne a reštaurácie zasa využijú “otvorené účty” priradené k jednotlivým stolom.

Prehľadná ponuka

Vytvorte si prehľadné menu s farebne rozlíšenými kategóriami i položkami. Pre ľahší štart môžete využiť import z excelu. Konečnú podobu doladíte ľahko a intuitívne priamo na tablete.

Práca s účtom

Zľavy a prirážky

Zľavy či prirážky môžete uplatniť na celý účet alebo na jednotlivé položky – výšku zľavy / prirážky zadávate v percentách, finančná hodnota sa vypočíta automaticky.

Rozúčtovanie

Prajú si Vaši hostia platiť oddelene? Žiaden problém, vybrané položky proste presuniete na nový samostatný účet. Rovnako ľahké je účty zlúčiť.

Pomenovanie účtov

Každý účet je možné pomenovať, aby bol ľahšie dohľadateľný. Otvoreným účtom je v názve automaticky priradené číslo stolu, ku ktorému patria, názov je však možné kedykoľvek zmeniť.

Vyhľadávanie

Novú položku pridáte na účet jedným kliknutím. Položky vyberiete z príslušnej sekcie Vášho menu, vyhľadať sa však dajú rýchlo a ľahko aj podľa názvu či PLU kódov.

Platba

Platba do spotreby

Pre prehľadnosť je možné evidovať spotrebu vlastných zamestnancov ako nákladovú položku zvlášť – pri uzavretí účtu stačí zvoliť spôsob platby “Spotreba”.

Odklad platby

Chcete štamgastom umožniť odloženie platby na neskôr? Ich účty môžete “zaparkovať” a úhradu realizovať i o niekoľko dní tak, ako sa so zákazníkom dohodnete.

Kombinovaná platba

Vaši hostia môžu druhy platby i kombinovať – časť účtu môže byť uhradená napr. gastrolístkami, zvyšok v hotovosti. Zostatok pre doplatenie sa počíta automaticky.

Spôsob úhrady

Vyjdite hosťom v ústrety a prijímajte platby v hotovosti, platobnou kartou či gastrolístkami – pri úhrade stačí označiť, aký spôsob si Váš zákazník vybral.

Riadenie prevádzky

Kontrola uzávierky

Po uzavretí smeny ihneď uvidíte, aký ste dosiahli obrat a akým spôsobom boli tržby uhradené. Ľahko si tak skontrolujete objem tržieb v hotovosti oproti skutočnému fyzickému stavu.

Zamestnanecké účty

Pre každého zamestnanca viete vytvoriť zamestnanecký účet – získate tak nielen prehľad o ich aktivitách a výkonnosti, ale i možnosť nastaviť ich užívateľské práva (napr. povolenie poskytovať zľavy).

Vzdialená správa

Váš podnik máte neustále pod dohľadom – stačí Vám webový prehliadač a prístup k internetu. Kontrolujte predaj “live”, upravujte menu alebo sledujte výkazy tržieb z pohodlia Vášho domova!

Reporting

Denný výkaz emailom

Podrobný prehľad o predaji a počte obslúžených hostí za predošlý deň môžete automaticky dostávať i emailom. O výsledkoch svojho podniku tak budete informovaní za každých okolností.

Podrobné výkazy

Vytvorte si svoje vlastné prehľady online – pozrite sa na vývoj Vašich tržieb v čase, zistite, ktoré položky sú najpredávanejšie, alebo skontrolujte, ako úspešní sú Vaši čašníci.

Denný prehľad tržieb

Základný prehľad o tržbách za každú uzavretú smenu nájdete priamo v aplikácii Papaya POS na svojom tablete či smartfóne – stačí ukončenie každej smeny potvrdiť jediným kliknutím.

Skladové hospodárstvo

Inventúry

Inventúru pre vyrovnanie skladu na základe skutočného stavu môžete vykonať kedykoľvek – pre všetky položky na sklade, alebo iba pre vybranú kategóriu (napr. alkohol).

Receptúry

Nastavte si pre ponúkané pokrmy či miešané nápoje receptúry a skladové množstvá sa Vám budú odpočítavať automaticky ihneď pri predaji.

Skladová evidencia

Majte vždy prehľad o aktuálnom stave skladových zásob. Naskladnenie tovaru, pre ktorý už máte v sklade vytvorené položky, je otázkou chvíľky, nové položky ľahko doplníte.

Dostupnosť a stabilita

Server v prevádzke

Pre prevádzky s viacerými zariadeniami poskytujeme serverové riešenie, ktoré zabezpečuje offline stabilitu a dostupnosť. Tiež Vám dáva istotu, že dáta sú uložené priamo u Vás.

Dáta v bezpečí

V Papayi sa staráme o bezpečnosť dát našich klientov. Preto sú všetky dáta počas prenosu cez sieť kryptované SSL šifrou a takisto sú kryptované na cloduvom úložisku.

Práca online i offline

S Papayou môžete predávať bez ohľadu na to, či ste práve pripojení na internet. Nemusíte sa tak báť neočakávaných výpadkov či straty dát.

Zákaznícka podpora

Vzdialená podpora

V prípade, že odpoveď nenájdete, neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky alebo prostredníctvom emailu. Vaša spokojnosť je pre nás absolútnou prioritou.

Podrobné návody online

Papaya je intuitívna a nepredpokladáme, že by ste si s ňou nevedeli poradiť. Kompletný manuál nájdete na nasledovnom linku.

Vyskúšajte Papayu vo verzii Pro na 30 dní zadarmo

Mám záujem